Windows 8 İçin Nortondan İki Yeni Uygulama

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Teknoloji

Norton’un son sürümleri, Windows 8 üzerinde çalışan Windows Defender ile kıyaslandığında Windows 8’i çok daha güvenli ve hızlı kılacak şekilde opitimize edilmiş durumda. Norton ayrıca, Windows 8 için kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak indirilebilen, kolay kullanımlı iki yeni (apps) uygulamayı da duyurdu. Norton’un Windows 8 uygulamaları Windows Store’da kullanıcıların erişimine hazır bulunuyor.

[Bazı koruma özellikleri Windows 8 tarayıcılarında kullanılabilir durumda değil.

Norton Studio (Global)

· Norton 360, Norton Internet Güvenliği ya da Norton AntiVirüs’e eşlik eden bu uygulama, kullanıcıların Windows 8’in yeni kullanıcı arayüzü üzerinde Norton korumasını güncellemelerini, yenilemelerini, yönetmelerini ve uyarlamalarını sağlıyor.
· Kullanıcılara bir bakışta, kendi PC’lerinin ve diğer cihazlarının güvenlik statülerini gösteriyor.
· Windows 8 ile sorunsuz bir şekilde entegre olarak, sadece teki bir tıklama ile yeni kullanıcı arayüzü masaüstüne erişim sağlıyor.

Norton Satellite (Sadece ABD’de erişim sağlanabiliyor )
· Kullanıcıların, bulutta, PC’de ya da harici bir depolama cihazında saklı tuttukları dosyalarını, zararlı kodlara karşı manuel olarak taramalarını sağlıyor, bu sayede Windows 8 üzerinde güvenli bir depolama ve paylaşım ortamı oluşturuyor.
· Kullanıcıların Facebook iletilerini tarayarak, onları güvenilir olmayan linkere karşı koruyor.

“Windows 8 lansmanından sonra kullanıcılar hala, temel özelliklere sahip bir antivirus yerine kapsamlı bir güvenlik çözümüne ihtiyaç duyuyorlar” diyen IDC Güvenlik Ürünleri ve Hizmetleri Grubu Program Başkan Yardımcısı Chris Christiansen şöyle devam ediyor: “Tehdit tipleri bugün çok daha sofistike, çok daha karmaşık ve kullanıcıları tuzağa düşürmek için her zamankinden daha çok sosyal mühendislik hileleri kullanmaya odaklanmış durumda. Bu nedenle, güvenlik çözmlerinin sadece güncel ve var olan tehditlerle değil aynı zamanda teknolojideki son trendlerle de mücadele etmeleri büyük önem taşıyor. Windows 8 üzerinde daha güvenli bir ortam yaratmak ve daha etkin bir performansa ulaşmak için Norton, kullanıcıların bu yeni platforma adapte olmalarını sağlamak adına kullanıcı deneyimlerini hem iyileştiriyor hem de kolaylaştırıyor.”

Üçüncü parti testlerine göre Windows 8, Norton çözümleri ile birlikte değerlendirildiğinde yüzde 50 oranında daha hızlı[2] ve Windows Defender ile kıyaslandığında yüzde 20 oranında daha güvenli[3]. Bunlara ilaveten Norton, Windows Defender’ın tanımlamakta başarısız olduğu tüm tehditleri doğru şekilde saptama ve engelleme konusunda oldukça başarılı sonuçlar verdi.[4] Windows 8 güvenliği konusunda daha fazla bilgi için Norton Protection Blog adresini ziyaret edebilirsiniz.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!