Veliler Öğrencileri El Fenerleriyle Bulmaya Çalışıyor

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Genel

Yozgat’ta bahçesinde ve çevresinde aydınlatma ışığı olmayan okuldan hava karardıktan sonra çıkan öğrenciler, velileri tarafından güçlükle bulunuyor. Veliler, çocuklarını bulmak için el feneri kullanıyor.

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle birlikte saatler geri alınınca, ikili eğitim-öğretim veren okullardaki öğrencilerin bir kısmı, hava karardıktan sonra evine dönüyor. Bahçesinde ve çevresinde aydınlatma ışığı olmayan Fatma Temel Turhan İlkokulu’ndan çıkan çocukları kalabalık ve karanlıkta bulmakta zorlanan veliler ile servis sürücüleri, el feneri kullanıyor.

Veliler, “Saatler geri alınınca çocuklarımız okuldan akşam karanlıkta çıkmaya başladı. Çocuklar çok geç çıktıkları için karanlıkta korkuyorlar. Bu yüzden her gün akşam buraya gelip bekliyoruz. Karanlık olduğu için çıkışta çocuklarımızı bulmakta zorluk çekiyoruz. Okulun bahçesi ve sokağa aydınlatma direkleri dikilmiş olsa hem çocuklar korkmaz hem de veliler çocukları daha rahat bulur. Okul bahçesi karanlık olduğu için birçok veli okulun içine giriyor, sınıf önünde beklemek zorunda kalıyor. Zaman zaman gürültü olduğu için öğrenciler ders yapamıyor” dedi.

Öğrenci servis sürücüleri ise, akşam öğrenci toplamakta çok zorlandıklarını belirterek, “Saatler geri alınınca öğrenciler karanlıkta çıkmaya başladı. Öğlen okula gelen öğrenciler genelde 6-10 yaş grubu öğrenciler. Küçük oldukları için korkuyorlar, servis araçlarını göremeyen çocuklar ağlıyorlar. Bu sebeple biz de öğrencilerimizi bulmak için ellerimizde el fenerleri ile bir madencinin maden aradığı gibi öğrenci arıyoruz. Sokakta bir aydınlatma olsa öğrenciler servisleri daha kolay bulurlar” diye konuştu.

Bir başka servis sürücüsü ise, okul çıkış kapısının bulunduğu sokakta aydınlatma direği bulunmadığı için kendilerinin el feneri kullandıklarını ifade ederek, “Buraya bir aydınlatma direği dikilmesini istiyoruz. Eğer aydınlatma olursa herkes rahat olur” dedi. – Yozgat

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!