TP-LINK’ten VPN Destekli Modem Router

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Teknoloji

TP-LINK tarafından geliştirilen TD-W8960N kablosuz Modem Router,yüksek hızda yüksek kapasiteli modem ve router özelliklerinin yanısıra, sahip olduğuVPN (Virtual Private Network) özelliği ile de istenen ofis noktalarıveya gezgin kullanıcılar ile merkez ofisleri arasındainternet üzerinden şifreli tüneller oluşturarak verilerin maksimum güvenliğini sağlıyor.Cihaz aynı zamanda rengi, şık tasarımı ve özelliklerine göre çok uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Aynı anda 10 IPSec VPN tüneli destekleyebilme özelliği ile TD-W8960N kullanıcıların, evden şirket ağı veya uzak noktalaratam güvenli iletişimini mümkün kılıyor.

Cihaz, VPN özelliğinin yanısıra, yüksek performans ve üstün güvenilirlik özelliği ile ev ve küçük işletmeler için uygun maliyetli çözümler sunuyor. Yüksek hızlı ADSL2+ modem, 4 Portlu 10/100 Mbps hızında NAT router ve kablosuz N erişim noktası işlevlerini birleştiren TD-W8960N sayesinde kolayca kablosuz ağ oluşturmak ve yüksek hızda internet erişimi sağlamak da mümkün oluyor.

TD-W8960N’in 300 Mbps’a ulaşan hızı,kesintisiz online oyun oynamayı, HD kalitesinde video seyretmeyi ve internet üzerinden telefon görüşmeleri yapmayı sağlıyor.

TP-LINK bir kez daha tek bir cihazda birden fazla özellik arayanlara çok uygun fiyatla mükemmel bir çözüm sunuyor.

TD-W8960N başlıca özellikleri şöyle sıralanıyor:

IPSec VPN Desteği: IPSec VPN işlevi ile TD-W8960N, kablosuz ADSL modem router olmanın yanı sıra, aynı anda 10 IPSec VPN tüneli destekleyebilen VPN ağ geçidi olarak çalışma özelliğine de sahip. Bu özellik, güvenli ve engelsiz iletişim talep edenler için çok önemli bir avantaj sunuyor.

Tek Noktadan Çözüm: All-in-one cihaz olarak TD-W8960N yüksek hızlı bir DSL modem, 4 portlu bir 10/100Mbps NAT router ve kablosuz N erişim noktasının işlevlerini birleştiriyor. Cihaz, yüksek hızlı ADSL2+ internet bağlantı tiplerini destekliyor. Bir kez kurulduktan sonra, cihazın kablolu / kablosuz işlevleri sayesinde cihazlar arasında, internet’te gezinmek; IP telefonu ile yüksek kalitede kesintisiz konuşma yapmak, HD video seyretmek ve aktarmak ve diğer görüntü, ses paylaşımlarını hızlı ve kaliteli şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor. Böylece, birden fazla ağ cihazından alınabilecek hizmet ve performans çok uygun fiyatla tek bir cihazdan alınabiliyor.
.
Yüksek Hızda İnternet Erişimi: Cihazın bir başka özelliği de DSLinternet bağlantısının sürekli açık olması. Bu nedenle kullanıcıların çevirmeli ağ veya internet ağına bağlanmaları için beklemeleri gerekmiyor. TD-W8960N, yüksek performans ve uzun süre kullanıcıların yerel ağ internet sağlayıcısına bağlı kalmalarını sağlıyor.Cihaz aynı zamanda yazılım ve diğer ayarlar ISP’den kullanılabilir olduğunda otomatik olarak güncelleme yapan TR-069 özelliğini de destekliyor. Bu özellik, ISP’de tanımlanması durumunda otomatik kurulum desteği sunuyor.

All-in-one: TD-W8960N, birkaç ağ cihazının tek bir cihaz içine yerleştirilmiş hali gibi çalışıyor. ADSL2 + modem, NAT router, switch ve 300Mbps kablosuz erişim noktası gibi hepsi bir arada özellikleri sayesindeyüksek hızda kablosuz internet bağlantısı erişimi ve paylaşımı için birden fazla cihaz satın alma gereksinimini ortadan kaldırıyor.

300 Mbps Kablosuz Aktarım-Daha Fazla Güç: Cihaz,300 Mbps kablosuz veri aktarım hızı ve 4 adet 10/100 Mbps LAN girişi sayesinde, gecikmesiz konferans konuşmaları, HD video akışı ve online oyun oynama gibi yoğun bant genişliği gerektiren uygulamalar için ideal özelliklere sahip bulunuyor.IEEE802.11n standartı ile uyum içinde olanhareketli çift antene sahip olan TD-W8960N ile geleneksel 11g ürünlerinin 15 katına kadar hıza ve 5 katı menzile ulaşılıyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK’in2012 yılının ilk çeyreğinde distribütörlere yapılan satış açısından Dünya’da Kablosuz Network Ürünleri (WLAN) pazarında, Türkiye’deiseyılın ilk 9 ayında kablolu ve kablosuz network ürünleri pazarında liderliğini güçlendirerek sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bugünün kullanıcısı ev veya ofisindeki network üzerinden bir çok hizmeti bir arada almak istiyor, bu nedenle modemin yanı sıra gelişmiş bir router kullanma ihtiyacı hissediyor.
.
TP-LINK’in modem router ve VPN özelliğini birleştiren cihazı TD-W8960Ntek bir cihaz üzerindenHD kalitesinde video seyretmek, görselli yüklü dosyaları hızla indirmek, ağ dışı disk ve belleklerle veri paylaşımı yapmak ve VPN tünel avantajlarından yararlanmak isteyenlere mükemmel çözümler öneriyor Her zaman olduğu gibi TP-LINK, en uygun fiyat-performans dengesi ile bu gelişmiş cihazı son kullanıcıya sunuyor”

TD-W8960N ‘in bazı özellikleri:
• Tek bir cihazda tümleşik ağ çözümü sunan, yüksek hızda DSL modem, NAT router ve kablosuz erişim noktası özelliği
• 300 Mbps veri aktarım hızı ile internet aramaları, HD video akışı ve online oyun oynama gibi yoğun bant genişliği gerektiren uygulamalar için ideal
• Aynı anda 10 IPSec VPN desteği
• Ağ üzerinde gelişmiş trafik kontrolü için IP QoS özelliği
• WPS düğmesi ile zahmetsiz şifre korumalı kablosuz bağlantı desteği
• SPI ve NAT güvenlik duvarı ile, son kullanıcı cihazlarını internetten gelebilecek tehditlere karşı koruma özelliği
• Kolay Kurulum Asistanı ile hızlı ve zahmetsiz kurulum
• Otomatik yeniden bağlantı özelliği ile kullanıcıyı sürekli online tutma
• Yönetici ve ebeveynlere veri akışını kontrol etme olanağı.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!