Kuşadası Davutlar’da Hortum Yıktı Geçti Davutlar’da Hortum Yıktı Geçti

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Genel

Aydın’ın Kuşadası İlçesi Davutlar beldesinde gece yarısı çıkan hortum bir müzikholü yerle bir etti. Önüne geleni yıkan hortum, bir alışveriş merkezinin çatısını uçurdu, otomobili onlarca metre ileriye fırlattı.

Davutlar Beldesini önceki gece saat 02.00 sıralarında aniden çıkan hortum vurdu. Hortum yaklaşık 1 kilometrekarelik alanda önüne geleni yıktı. ABD’yi etkisi altına alan Sandy kasırgasına benzetilen hortumun yarattığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı. Davutlar’ın Güzelçamlı beldesi çıkış yönünde yol kenarında bulunan Yorulmaz ailesine ait müzikhol tamamen yerle bir oldu. Müzikhol önünde park halindeki bir otomobil havalanarak yaklaşık 20 metre uzağa düştü. Aynı bölgede Turan Bulak’a ait üç katlı Alışveriş merkezinin camları patladı, çatısı uçtu, yol kenarındaki bir deponun duvarı yıkıldı. Alışveriş merkezinin arkasındaki şeftali bahçesinde ağaçlar kökünden söküldü. Yaklaşık yüz metre ileriye uçan çatı önüne çıkan şeftali, incir ve çam ağaçlarını adeta köklerinden budadı.

Görgü tanıklarına göre, gece aniden şiddetlenen rüzgar önce tek katlı müzikholun camlarını kırdı. İçerde bulunan 4 müşteri ile işyeri sahiplerinin kendilerini dışarı atmasından sonra, müzikhol büyük bir gürültüyle çöktü. Müzikholde bulunan A.C. ‘Kelimenin tam anlamıyla bir felaketti. Camlar çatırdayıp bir ikisi patlamaya başlayınca hepimiz kendimizi dışarı attık. İşyeri sahibi Özden Yorulmaz, barın altına saklandı. Birkaç saniye için tamamen yerle bir oldu. O anda göz gözü görmüyordu, sadece büyük bir gürültü, korkunç bir rüzgar vardı. Yaklaşık iki üç dakika sürdükten sonra şiddeti kesildi. Gündüz gözüyle baktığımızda canımızı kurtardığımıza dua ettik. Çatının parçaları ve hortumun getirdiği diğer malzemeler şeftali bahçesine uçak düşmüş gibi görünüyorö dedi.

Davutlar Belediyesi yetkilileri facianın ucuz atlatıldığını söylerken, çatı parçaları ve hortumun getirdiği diğer malzemelerle tahrip olan şeftali bahçesinin sahipleri ise zararlarının kim veya nasıl tazmin edileceğini merak ettiklerini söyledi.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!