Kaspersky Lab Paranızı Herkesten İyi Koruyor

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Teknoloji

Testlerde güvenlik çözümlerinin, çevrimiçi ödemeler esnasında, bankacılık verilerini çalma taktikleriyle nasıl başa çıktığı ölçüldü.

Farklı güvenlik çözümü şirketlerinin toplam 14 ürününün teste tabi tutulduğu bu çalışmada, Kaspersky Internet Security 2013’ün de bulunduğu “internet güvenliği” çözümleri yer aldı. Test, aynı zamanda, “Trusteer Rapport” gibi, bankalar ve müşteriler arasındaki iletişim kanallarını korumaya yönelik olan ve diğer tehditlere karşı savunma imkanı sunmayan özel işletme çözümlerini de de kapsadı. Matousec.com tarafından gerçekleştirilen toplam 15 test, finansal bilgi çalmaya çalışan zararlı yazılımlara karşı her bir aracın ne kadar iyi performans sergilediğini ölçtü. Testler, PayPal ve eBay gibi popüler sitelerden veri çalmaya çalışan zararlı yazılımların simülasyonlarından oluştu. Sonuçlar, “Safe Money” teknolojisiyle Kaspersky Internet Security 2013’ün en etkili çözüm olduğunu gösterdi.

“Safe Money” teknolojisi, bankacılık tehditlerine karşı koruma için tam donanımlı güvenlik setine sahip. Bu set aracılığıyla çevrimiçi mağaza ve bankacılık sitesinin orjinalliği doğrulanıyor, bilgisayarlar güvenlik zaaflarına karşı taranıyor. Safe Money teknolojisi, aynı zamanda, korumalı tarayıcı için klavye vuruş kaydını engelleyici bir araca da sahip.

15’te 15 yaptı

Kaspersky Internet Security 2013, her test senaryosunda etkileyici bir performans sergiledi ve 15 testin tümünde maksimum sonuç elde etti. Katılan diğer 14 ürünün yarısı, tek bir testi bile geçemezken, zararlı yazılım bankacılık bilgilerini çaldı. Tüm diğer 15 testi geçebilen tek yazılım, kurumsal tandanslı Trusteer Rapport olurken; tüketici segmentinde Kaspersky’nin en yakın rakibi, 15 testin sadece sekizinde başarılı olabildi.

Kaspersky Lab Zararlı Yazılım Karşıtı Araştırmalar Direktörü Oleg Ishanov, elde edilen bu başarıyla ilgili, “Safe Money teknolojisini yeni ürünümüz için tasarlarken, bankacılık bilgilerinin çalınabileceği her yolu öngörmeye çalıştık. En önemli çevrimiçi işlemlerin otomatik olarak maksimum korumaya sahip olmasını sağlayan bu yaklaşımın verimliliği, şimdi bağımsız testlerle de kanıtlanmış oldu. Matousec.com testi gösteriyor ki, Kaspersky Internet Security 2013 piyasaya çıktığı anda, müşterilerimize, özel kurumsal çözümlerle karşılaştırılabilecek koruma seviyeleri sunan, çevrimiçi ödemelerinde en güvenilir korumayı sunmuş olduk” diye konuştu

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!