İnternetsiz internet!

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Teknoloji

İnternette rastladığınız web sayfalarını daha sonra tekrar incelemek istediğinizde onu yer imlerinize ekleyebilir veya Instapaper, Delicious gibi çevrimiçi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Başvurabileceğiniz diğer bir seçenek ise sayfaları çevrimdışı olarak okuyabilmenize izin veren Read Later Fast web tarayıcısı eklentisi.

Chrome ve Firefox’u destekleyen Read Later Fast, web sayfalarını PC’nize kaydetmenize izin veriyor. Kaydettiğiniz bu sayfaların içeriği de saklandığından, onları daha sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okuyabiliyorsunuz. Eklenti, Diigo.com veya Google hesabınız yoluyla sayfaları çevrimiçi olarak da saklayabiliyor.

Read Later Fast’ın en önemli özelliği ise basitliği. Bir sayfayı kaydetmek için Chrome’da o sayfaya sağ tıklayıp kaydetme seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor. CTRL+SHIFT+L klavye kısayolu da aynı işlevi görüyor. Read Later Fast ile kaydettiğiniz sayfaları ister orijinal görünümünde, ister tüm fazlalıklardan arınmış okuma görünümünde açabiliyorsunuz. Bu sayede herhangi bir okunabilirlik eklentisine de ihtiyacınız kalmıyor.

İndirin: Read Later Fast (Chrome)

İndirin: Read Later Fast (Firefox)

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!