Hülya Avşar Ekimde En Çok Konuşulan İsim Oldu

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Magazin

Ekim ayının en medyatik ünlüleri açıklandı. Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı magazin gündemi araştırmasına göre Hülya Avşar adından en çok söz ettiren ünlü olurken, onu Türkan Şoray ve Orhan Gencebay takip etti.

Medya Takip Merkezi’nin Ekim ayını kapsayan magazin gündemi araştırmasına göre, ayın en çok konuşulan ünlü ismi Hülya Avşar oldu. Önceki aya oranla haberlerini yüzde 100 arttırmayı başaran Avşar, ay boyunca 4 bini aşkın haber ve yazı ile gündeme geldi. Altın Portakal Film Festivali’nde jüri başkanlığı yapmasıyla adından sıkça söz ettiren Avşar, “Derin Düşünce” filmini diskalifiye etmesiyle de medyada geniş yer buldu. Katıldığı yetenek programları ve Van depreminde yıkılan öğretmenevinin yerine yenisini yaptırması Avşar’la ilgili konuşulan konular arasında yer aldı.

Araştırmaya göre, ayın medyada öne çıkan diğer ünlüsü Türkan Şoray oldu. Altın Portakal ve Onur Ödülleri Töreni’nde festival açılışlarını yapması ile medyanın ilgisini toplayan Şoray, festivalde “Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü”nün de sahibi oldu. Atilla Dorsay’ın 2007-2012 yıllarında çektiği Türkan Şoray fotoğraflarından oluşan “Türkan Sultan’a Armağan” isimli serginin açılmasıyla da gündeme gelen ünlü sanatçı, toplamda 2 bini aşan haber ve yazıda yer aldı.

Sanatta 60. yılını kutlayan Orhan Gencebay ise, Ekim ayında medyanın en çok söz ettiği ünlü isimlerden bir diğeri oldu. Gencebay’ın sanat hayatına damga vurmuş 33 eserini 32 sanatçının yeniden yorumladığı “Orhan Gencebay’la Bir Ömür” isimli albüm, ay boyunca sanatçının en çok konuşulduğu haberlerin başında yer aldı. Albümün tanıtımı için İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen davette albümde yer alan sanatçılar eserleri seslendirirken, davete bin 500 kişinin katıldığı öğrenildi. Orhan Gencebay, ayı 2 bine yakın haber ve yazı ile tamamladı.

ACUN ILICALI EYLÜL’E GÖRE DAHA FAZLA KONUŞULDU

Araştırmada dikkat çeken bir başka medyatik isim ise Acun Ilıcalı oldu. Bir önceki aya oranla medyada yüzde 52 daha fazla yer bulan Ilıcalı, Van’a yaptırdığı okulu ziyaret etmesi, sevgilisi Şeyma Subaşı ile birlikteliklerinin sona ermesi ve yapımcılığını üstlendiği “Yetenek Sizsiniz” ve “O Ses Türkiye” programları ile haberlere konu olmayı başardı. Acun Ilıcalı, Ekim ayında bin 798 haber ve yazı ile basında yer aldı.

“Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla hakkında dava açılan Fazıl Say ise, en medyatikler listesinde öne çıkan bir başka isim oldu. Say’a destek amacıyla Genco Erkal’ın düzenlediği geceye pek çok sanatçı katılırken, ünlü piyaniste “Sesimiz Seninledir” mesajını gönderdiler. Ömer Hayyam’ın bir dörtlüğünü Twitter’dan paylaşması ile davalık olan Fazıl Say, bin 713 haber ve yazıya konu edildi. MTM Medya Takip Merkezi’nin Ekim ayında 3 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçları şöyle:

Haber adedi

% Artış

Hülya Avşar

4.070

100

Türkan Şoray

2.322

18

Orhan Gencebay

1.945

12

Acun Ilıcalı

1.798

52

Fazıl Say

1.713

389

Sezen Aksu

1.643

-21

Tarkan Tevetoğlu

1.482

-30

Kenan İmirzalıoğlu

1.432

116

Sinan Çetin

1.431

40

İbrahim Tatlıses

1.348

7 – İstanbul

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!