HP Teknoloji Günü, Ege’nin İncisi İzmir’de Gerçekleşti.

01 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Teknoloji

HP Teknoloji Günü’nde, yeni nesil sunucular ile BT yönetiminin kolaylaştırılması, Bulut Bilişim ve veri güvenliği, verimliliği artıran yenilikçi veri depolama çözümleri ve ağ altyapısının kesintisiz çalıştırılmasına yönelik kusursuz ağ yönetimi gibi konular masaya yatırıldı.

HP’nin kurumlara sunduğu uçtan uca çözümlerin uzmanlar tarafından anlatıldığı HP Teknoloji Günü’nde açılış konuşması yapan HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, 120 ülkede kendi ofisleri, 170 ülkede de iş ortaklarıyla faaliyet gösteren HP’nin bugün 127 milyar $ civarında cirosu, 320.000 çalışanı ve 170.000 iş ortağı olan bir firma olarak Türkiye’nin ve dünyanın en büyük BT şirketi konumunda olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Türkiye’nin hızla gelişen bölgelerinden Ege Bölgesi, hem HP hem de Türkiye’nin teknolojik dönüşümü için kilit konumda olan önemli bir bölge. Biz de önümüzdeki dönemde Ege bölgesine daha fazla odaklanıyor olacağız. İzmir’de gerçekleştirdiğimiz HP Teknoloji Günü, bunun ilk adımıdır.”

Murat Cantürk, ayrıca Ege bölgesinin milli gelirden hak ettiği payı alabilmesi için rekabetçiliğini artırması gerektiğini belirtti. Bunun için de bilgi teknolojilerine yatırımlarının artması gerektiğini ifade eden Cantürk, böylece Ege’nin bölgesel güç konumunu daha da pekiştirebileceğini söyledi. Cantürk, HP’nin bu kapsamda Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarına hız verdiğini belirtti.

HP Türkiye Kurumsal Ürünler Kanal Müdürü Hülya Gökbel ise şunları söyledi: “HP olarak İstanbul dışındaki illere odaklanma hedefini taşıyoruz. Başta İzmir olmak üzere teknolojimizi ve insan kaynaklarımızı bu bölgelere aktarmayı planlıyoruz. Müşterilerimizle iletişimimizi güçlendirmek amacıyla, onları daha fazla dinlemek, ihtiyaçlarını karşılayacak doğru ve etkin çözümleri onlara sunmak istiyoruz. HP ülkemizde 23 yıldır faaliyet gösteriyor. Türkiye’de 5000’in üzerinde HP satan firma mevcut. Yaklaşık 120 anahtar teslim proje yapan iş ortağımız ile Türkiye’de en yaygın ekosisteme sahip kurumlardan biriyiz. Ancak, HP olarak, iş ortakları modelimizi yeniden yapılandırarak yaygınlığımızı ve etkinliğimizi daha da artırmayı planlıyoruz. Ayrıca stratejik öneme sahip müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla yönetimimizi tekrar şekillendiriyoruz.”

HP, müşterilerine sertifikalı eğitim programları sunuyor.

HP, Ege Bölgesi’ne yönelik gerçekleştirdiği hizmetler kapsamında Adeo Bilişim Danışmanlık Hizmetleri işbirliğiyle kurum çalışanlarına özel sertifika programları başlatıyor.

Sertifikalı eğitimler ile ilgili bilgilendirme yapan Hülya Gökbel şöyle konuştu: “Mevcut ve potansiyel müşterilerimize yönelik her ay 2-3 günlük eğitimler olacak şekilde sertifikalı eğitimler açacağız. Bu eğitimler, ağ çözümleri, veri depolama ve yedekleme, sanallaştırma, bulut teknolojileri ve Blade Sistemleri gibi pek çok konuyu kapsayacak. Böylece, kurumların HP teknolojilerini en etkin şekilde kullanabilmelerini ve her yönüyle bu teknolojilerden faydalanabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz.”

Gökbel konuşmasına şöyle devam etti: “Bütün bunları yaparken o bölgelerdeki iş ortaklarımızın da en üst seviye uzmanlıkları almalarını ve HP Kurumsal ürünler kategorisinde uçtan uca tüm çözümlerimizi müşterilerimize en etkin ve doğru şekilde ulaştırmalarını sağlayabilmek adına iş ortaklarımızı uzmanlaştırıyoruz. Bilişim Sistemleri, Depolama Sistemleri, Ağ Çözümleri, Bütünleşik Altyapılar ve Buluta Geçiş uzmanlarımızla müşterilerimize ulaşmaya çalışıyoruz.”

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!