Gülay: Hayırseverler Sayesinde 6 Yıl İçinde Antalya’ya 379 Okul Kazandırdık

06 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Haberler

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, 6 yıl içinde hayırseverlerin yardımıyla Antalya’ya 5 bin 425 derslik yapıldığını söyledi. Osman Nuri Gülay, yapılan 379 okulun yüzde 60’ının hayır severler ve eğitim gönüllüleri tarafından yaptırılarak Türk eğitim ve öğretimine kazandırıldığını bildirdi. Hayırsever işadamı Seyhan Cengiz Turhan’ın Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Karacalar köyüne annesi adına yaptırdığı Fatma Pakize Turhan İlköğretim Okulu ek bina ve yemekhanesinin açılışında konuşma yapan Gülay, Antalya’da hızlı göçe bağlı 403 bin öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü toplamda 22 bin öğretmenin görev yaptığını kaydetti.

Antalya’ya 6 yıl içinde 379 okulu eğitim ve öğretime kazandırdıklarını belirten Gülay, yeni yapılan okulların yüzde 60’nı ise eğitim gönüllü hayırseverlerin yaptırdığını söyledi. Gülay, “Antalya eğitim gönüllüsü hayırseverlerin katkılarıyla derslik yapımında ülkemizde lider şehir. 6 yıl gibi kısa sürede 379 okul yaptıran Antalya Türkiye’de bir ilke imza attı. Manavgat’a da 6 yıl içinde eğitim gönüllülerinin desteğiyle 493 dersliğin eğitim ve öğretime kazandırdı. Bunların başında Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi ile Evrenseki Hatice Sezer Anadolu Öğretmen Lisesi. Manavgat aynı zamanda Antalya’nın Sbs ve YGS’de başarı çıtasını yukarı çekmede lokomotif vazifesi gören turizm şehrimiz. Bilindiği üzere bu sene ve bir öncesi yıl Sbs’de Türkiye birincisi ve ikinci Manavgat’tan çıkmıştı. ” diye konuştu.

Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren’de yaptığı konuşmada Antalya’ya yapılan dersliklerin yüzde 60’nın eğitim gönüllüsü hayırseverlerin yaptırmasının takdire şayan bir davranış olduğunu söyledi.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’da yaptığı açıklamada, Manavgat’ta kısa sürede yapılan 493 dersliğin yüzde 60’nın hayırseverlerin katkılarıyla yapıldığını kaydetti.

İşadamı Seyhan Cengiz Turhan yaptığı konuşmada, Karacalar köyüne önümüzdeki yıl Antalya Valiliği ile yapacakları protokolle Anadolu lisesi taptıracağını söyledi. Hedefinin Manavgat’a 2014 yılında Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksek okulu kazandırmak olduğunu belirten Turhan, makine ve elektronik alanlarında bölümler açarak bölgenin ara elaman açığını kapatmayı planladıklarını kaydetti.

Okulun ek bina ve yemekhane açılışında Manavgat HEM Mehteran Takımı konser verdi. Manavgat Taşağıl İlköğretim Okulu Folklor Grubu’nda Antalya ve Teke yöresi oyunlarını sergiledi.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!