En Talihsiz Talihli

06 Kasım 2012 Yazan  
Kategori Haberler

Rize’de bir elektronik mağazasının düzenlediği çekilişte büyük ödül olan otomobil, mevsimlik Çaykur işçisi 51 yaşındaki İsmail Demirci’ye çıktı. Ancak Demirci’nin kuponunun 10 gün önce yanan minibüsünde bulunduğu ve araçla birlikte yandığı ortaya çıktı. Demirci, kaydının firmada bulunduğunu belirterek otomobilin kendisine verilmesini istedi.

Rize, Artvin ve Ardahan’da faaliyet gösteren elektronik firması, kuruluşunun 30’uncu yıl dönümü nedeniyle müşterileri arasında “111 Hediye” kampanyası düzenledi. Kampanyaya 200 lira ve üzeri alışveriş yapan 12 bin 802 kişi katıldı. Rize 1’inci Noteri huzurunda dün yapılan çekilişle büyük ödül olan otomobil, “4732” numaralı kupona çıktı. Yapılan incelemede kuponun Rize Azaklıhoca Köyü nüfusuna kayıtlı İsmail Demirci’ye ait olduğu tespit edildi. Firma yetkililerinin telefonla ulaşarak müjdeyi verdiği İsmail Demirci ise kuponun bir süre önce aracı ile birlikte yandığını söyledi. Kendisine 10 gün süre tanınan Demirci’nin kuponu ibraz edememesi halinde otomobil yedek talihliye verilecek. Demirci’nin durumu, Milli Piyango İdaresi’ne de bildirildi.

“İLK DEFA TALİH KUŞU BAŞIMA KONDU, KUPON YANDI”

Çaykur ‘da mevsimlik işçi olarak çalışan ve kış aylarında İstanbul’da yaşayan İsmail Demirci, cep telefonu alarak kampanyaya katıldığını ve kendisine bir kupon verildiğini anlattı. Kuponu minibüsün torpido gözünde sakladığını anlatan Demirci, şunları söyledi:

“Bir süre önce 10 bin lira değerindeki minibüsüm yandı. Kuponda araçla yandı. Çekilişle otomobil çıkacağı aklıma gelmezdi ama çıktı. Hayatımda ilk defa talih kuşu başıma kondu, onda da kupon yandı. Olacak iş değil. Ancak firmada kayıtlarım var. Bu otomobili bana çıktıysa bana verilmeli. Bu konuda hakkımı arayacağım” dedi.

“DURUMUNU İNCELİYORUZ”

Cihan Elektronik’in yöneticisi Mustafa Kemal Yazıcı ise, kampanya koşullarını Milli Piyango İdaresi’nin belirlediğini ifade ederek, “Yetkililerle görüşeceğiz. Eğer talihlimizin otomobilinin yandığına dair yangın rapor ve tutanakları varsa bunu Milli Piyango İdaresi yetkililerine bildireceğiz. Onların görüşleri doğrultusunda harekete edeceğiz. Yetkililerin uygun görmesi halinde otomobili talihli müşterimize verebiliriz. Aksi halde yedek talihli otomobili alır” dedi.

Bu arada, Azaklıhoca Köyü’nde bulunan ağabeyine ait minibüsün bir süre önce ön kısmında yangın çıktığını belirten Mehmet Demirci ise, “4 yaşındaki oğlum araçtaydı. Çakmağı çıkarıp oynarken yangın çıktı” aracın ön kısmı tamamen yandı” dedi.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!